JavaScript dla wykresów używane na WikiFigures

 

Jak stworzyć wszystkie wykresy, jak te na WikiFigures? Używamy wspaniałą bibliotekę JavaScript o nazwie Raphaël. Jest to mała biblioteka JavaScript. Biblioteka ta sprawia ​​wiele prac z grafiki wektorowej w sieci. I istnieje siostrę tej biblioteki o nazwie gRaphaël - do tworzenia wielu różnych typów wykresów. gRaphaël opiera się na graficznej biblioteki Raphaël. Spójrz poniżej, gdzie można zobaczyć, linki do stron internetowych, zarówno tych bibliotek. Można sprawdzić niektóre dema, można zapoznać się z dokumentacją i można go pobrać z bibliotek. Raphael i gRaphaël biblioteki aktualnie obsługuje większość przeglądarek internetowych.

Chcieliśmy, aby wyeksportować wykresy z gRaphaël. Dlaczego? Chcieliśmy, aby umożliwić wstawienie wykresy do stron internetowych. Do tego używamy Raphael.Export biblioteki. Jest ładny kawałek kodu, który eksportuje obiekty z Raphaël do SVG - a także działa w przeglądarkach, które nie obsługują SVG. Potrzebowaliśmy trochę innych danych, niż oferty biblioteky Raphael.Export. Więc zrobiliśmy kilka drobnych zmian. Możesz pobrać oryginalną bibliotekę - i zmienena bibliotekę - z poniższych linków.

Licencje do wszystkich bibliotek umożliwiają ich niemal nieograniczone zastosowanie. Wystarczy spojrzeć na ich stronach lub w ich dokumentacji. Zmienena Raphael.Export biblioteka jest dostępna w takich samych warunkach, jak oryginalna.

A oto obiecane linki:

Raphaël—JavaScript Library

gRaphaël—JavaScript Library

Raphael.Export

Raphael.Export 2 - WikiFigures

 

WikiFigures to projekt Bispiral, s.r.o. Zawartość jest na licencji, w zależności od źródła informacji. Korzystając z wykresów z WikiFigures na swojej stronie internetowej, można zazwyczaj używać tej licencji: CC BY 3.0. Zawsze z podaniem źródła danych i link do odpowiedniej strony WikiFigures z wykresu. | Przeczytaj informacje na temat bibliotek JavaScript, które zostały wykorzystane do tworzenia wykresów na WikiFigures. | Wydawnictwo: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady tej strony i polityką prywatności