JavaScript pro grafy zobrazované na WikiFigures

 

Pro všechny grafy, které jsou zobrazeny na WikiFigures, používáme skvělou JavaScript knihovnu s názvem Raphaël. Jedná se o malou JavaScriptovou knihovnu, která zjednodušuje jakoukoliv práci s vektorovou grafikou na webu. A existuje také sestra této knihovny s názvem gRaphaël - ta pomáhá vytvářet mnoho různých typů grafů. gRaphaël je založena na grafické knihovně Raphaël. Podívejte se níže, kde si můžete prohlédnout odkazy na webové stránky obou knihoven. Tam si můžete vyzkoušet některé ukázky, přečíst si dokumentaci a stáhnout ony knihovny. Raphaël a gRaphaël knihovny v současné době podporují většinu webových prohlížečů.

Pro export grafů z knihovny gRaphaël - abychom vám umožnili vložit grafy do vašich webových stránek - používáme knihovnu Raphael.Export. Je to pěkný kousek kódu, který exportuje objekty Raphaël SVG - a pracuje i v prohlížečích, které nepodporují SVG. My jsme potřebovali trochu jiné exporty, než knihovna Raphael.Export nabízí, a tak jsme v ní udělali některé drobné změny. Změněnou i originální knihovnu si můžete stáhnout na jednom z níže uvedených odkazů.

Licence na všechny knihovny umožňují jejich téměř neomezené použití. Stačí se podívat na jejich stránky nebo v jejich dokumentaci. Upravená knihovna Raphael.Export je k dispozici za stejných podmínek, jako ta původní.

A zde jsou slíbené odkazy:

Raphaël—JavaScript Library

gRaphaël—JavaScript Library

Raphael.Export

Raphael.Export 2 - WikiFigures

 

WikiFigures je projekt Bispiral, s.r.o. Obsah je dostupný v rámci různých licencí v závislosti na zdroji informací. Při použití grafů z WikiFigures na vašich webových stránkách můžete obvykle použít tuto licenci: CC BY 3.0. Uvádějte zdroj dat a odkaz na příslušnou stránku s grafem na WikiFigures. | Přečtěte si o knihovnách JavaScript, které používáme pro vytvoření grafů. | Vydavatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla tohoto webu a ochrana soukromí