JavaScript pre grafy používané na WikiFigures

 

Pre vytváranie všetkých grafov na WikiFigures používame nádhernou JavaScript knižnicu s názvom Raphaël. Jedná sa o malou JavaScript knižnicu, ktorá zjednodušuje akúkoľvek prácu s vektorovou grafiku na webe. A existuje aj sestra tejto knižnice s názvom gRaphaël - ta pomáha vytvárať mnoho rôznych typov grafov. gRaphaël je založená na grafickej knižnice Raphaël. Pozrite sa nižšie, kde si môžete prezrieť odkazy na webové stránky oboch knižníc. Tu sa môžete pozrieť na nejaké demá, aj si môžete prečítať dokumentáciu a môžete si stiahnuť obe knižnice. Raphael a gRaphaël knižnice v súčasnosti podporuje väčšina webových prehliadačov.

My sme chceli aj exportovať grafy z gRaphaël - abysme vám umožnili vložiť grafy na vaše webové stránky. K tomu používame knižnicu Raphael.Export. Je to pekný kus kódu, ktorý exportuje objekty z Raphaël do SVG - a tiež pracuje v prehliadačoch, ktoré nepodporujú SVG. Potrebovali sme trochu iný export, ako ponúka knižnica Raphael.Export. Preto sme urobili drobné zmeny. Vy si môžete stiahnuť originálnu knižnicu aj zmenenu knižnicu z nižšie uvedených odkazov.

Licencia na všetky knižnice umožňuje ich takmer neobmedzené použitie. Stačí sa pozrieť na ich stránkach alebo v ich dokumentácii. Zmenená knižnica Raphael.Export je voľne dostupná za rovnakých podmienok ako ta pôvodná.

A tu sú sľúbené odkazy:

Raphaël—JavaScript Library

gRaphaël—JavaScript Library

Raphael.Export

Raphael.Export 2 - WikiFigures

 

WikiFigures je projekt Bispiral, s.r.o. Obsah je k dispozícii v rámci rôznych licencií v závislosti od zdroja informácií. Pri použití grafov z WikiFigures na vašich webových stránkach môžete obvykle použiť túto licenciu: CC BY 3.0. Uvádzajte zdroj dát a odkaz na príslušnú stránku s grafom WikiFigures. | Prečítajte si o knižniciach JavaScript, ktoré boli použité na vytvorenie grafov na WikiFigures. | Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá tohto webu a ochrana súkromia