Graf: Operační systém - Celosvětové dodávky zařízení


Podívejte se zde na některá zajímavá fakta, grafy a obrázky na téma Operační systém - Celosvětové dodávky zařízení. Operační systém je v informatice základní programové vybavení počítače (tj. software), které je zavedeno do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Skládá se z jádra (kernel) a pomocných systémových nástrojů. Hlavním úkolem operačního systému je zajistit uživateli možnost ovládat počítač, vytvořit pro procesy stabilní aplikační rozhraní (API) a přidělovat jim systémové zdroje. Operační systém je velmi komplexní software, jehož vývoj je mnohem složitější a náročnější, než vývoj obyčejných programů. (Zdroj: Wikipedia.org) Jaká je současná situace v prodeji - a výhled operačních systémů do budoucnosti? Na kolika nových zařízeních budou instalovány každý rok? Mezi počítaná zařízení zde patří notebooky a stolní PC, tablety, ultramobily a mobilní telefony.Operační systém - Celosvětové dodávky zařízení: 2017

Android: 1.469 (miliardy)

Windows: 570.937 (miliony)

iOS/MacOS: 504.147 (miliony)

RIM: 24.121 (miliony)

Ostatní: 396.959 (miliony)

O tuto částku se změnil počet smartphonů s Androidem na světě od chvíle, kdy jste přišli na tuto stránku:

Sdílet tento graf s přáteli:      
    
    
Vložte tento graf na vaši webovou stránku: Odkaz na tento graf:
Stačí pouze zkopírovat kód (CTRL + C) a vložit (CTRL + V) do kódu vaší webové stránky.

Jak číst tento graf: Tento graf zobrazuje vybrané proměnné a jejich vztahy. Co to může znamenat? Dělení: Pokud bychom například rozdělili finanční částku podle počtu lidí, pak výsledný údaj říká, kolik z částky připadá na jednu osobu. Procenta: Procenta říkají, jaká část celku je daná hodnota. Například, 25 % je čtvrtina celku, 50 % znamená polovinu celku, 100 % znamená, že je to celek. Zde si můžete prohlédnout definice dalších proměnných používaných v tabulce nahoře:

Android je rozsáhlá open source platforma, která vznikla zejména pro mobilní zařízení (chytré telefony, PDA, navigace, tablety). Zahrnuje v sobě operační systém (založený na jádru Linux), middleware, uživatelské rozhraní a aplikace. Vyvíjí ho konsorcium Open Handset Alliance, jehož cílem je progresivní rozvoj mobilních technologií, které budou mít výrazně nižší náklady na vývoj a distribuci, a zároveň spotřebitelům přinese inovativní uživatelsky přívětivé prostředí. Při vývoji systému byla brána v úvahu omezení, kterými disponují klasické mobilní zařízení jako výdrž baterie, menší výkonnost a málo dostupné paměti. Zároveň bylo jádro Androidu navrženo pro běh na různém hardwaru. Systém tak může být použit bez ohledu na použitý chipset, velikost či rozlišení obrazovky. (Zdroj: Wikipedia.org)

Microsoft Windows je v informatice označení pro několik různých operačních systémů od firmy Microsoft. Všechny mají grafické uživatelské rozhraní, avšak liší se použitým jádrem, úrovní podpory multitaskingu (současného běhu více úloh najednou) i používanými knihovnami a účelem použití. (Zdroj: Wikipedia.org)

iOS je mobilní operační systém vytvořený společností Apple Inc. Původně byl určen pouze pro mobilní telefony iPhone, později se však začal používat i na dalších mobilních zařízeních této firmy, jako jsou iPod Touch, iPad a nejnověji Apple TV. (Zdroj: Wikipedia.org)
Graf: Operační systém - Celosvětové dodávky zařízení - 2014


Na grafu níže můžete vidět podíl na trhu (prodej) hlavních operačních systémů, jak byly předpovídány pro rok 2014.

Operační systém - Celosvětové dodávky zařízení: 2014

Android: 1.07 (miliardy)

Windows: 397.533 (miliony)

iOS/MacOS: 359.483 (miliony)

RIM: 27.15 (miliony)

Ostatní: 702.786 (miliony)


Sdílet tento graf s přáteli:      
    
    
Vložte tento graf na vaši webovou stránku: Odkaz na tento graf:
Stačí pouze zkopírovat kód (CTRL + C) a vložit (CTRL + V) do kódu vaší webové stránky.

Hlavní zdroje dat: Gartner, 2013. Přečtěte si více o datových zdrojích.

 

WikiFigures je projekt Bispiral, s.r.o. Obsah je dostupný v rámci různých licencí v závislosti na zdroji informací. Při použití grafů z WikiFigures na vašich webových stránkách můžete obvykle použít tuto licenci: CC BY 3.0. Uvádějte zdroj dat a odkaz na příslušnou stránku s grafem na WikiFigures. | Přečtěte si o knihovnách JavaScript, které používáme pro vytvoření grafů. | Vydavatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla tohoto webu a ochrana soukromí