Wykres: System operacyjny - Przesyłki urządzeń na świecie


Rzuć okiem na kilka interesujących faktów, wykresów i danych liczbowych na temat System operacyjny - Przesyłki urządzeń na świecie tutaj. System operacyjny (ang. Operating System, skrót OS) – oprogramowanie zarządzające systemem komputerowym, tworzące środowisko do uruchamiania i kontroli zadań użytkownika. (Źródło: Wikipedia.org) Jaka jest obecna sytuacja w sprzedaży - a perspektywy systemów operacyjnych w przyszłości? On, jak wielu nowych urządzeń będą się co roku? Urządzenia tutaj notebooki i komputery oparte desk, tabletki, ultra-mobiles i telefony komórkowe.System operacyjny - Przesyłki urządzeń na świecie: 2017

Android: 1.469 (miliardy)

Windows: 570.937 (miliony)

iOS/MacOS: 504.147 (miliony)

RIM: 24.121 (miliony)

Inne: 396.959 (miliony)

Od tej wartości zmienił liczba smartfonów z Androidem na świecie, od momentu, gdy przyszedł do tej strony:

Poleć ten wykres z przyjaciółmi:      
    
    
Wstaw ten wykres na swojej stronie internetowej: Link do tego wykresu:
Wystarczy skopiować kod (CTRL + C) i wklej (CTRL + V) na swojej stronie internetowej.

Jak czytać ten wykres: Ten wykres pokazuje wybrane zmienne i ich relacji. Co to może oznaczać? Podział: na przykład, jeżeli podział finansowy sumę przez ilość ludzi, a następnie Wynikowa informuje, ile wartości przypada na jedną osobę. Procent: Procenty powiedzieć, jaką część całości jest podana wartość. Na przykład, 25% jest czwartą całości, 50% oznacza połowę całości, 100% oznacza całość. Tutaj możesz zobaczyć definicje innych zmiennych użytych w tabeli powyżej:

Android – system operacyjny dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety, tablety PC i netbooki. Android został oparty na jądrze Linuksa oraz oprogramowaniu na licencji GNU. Początkowo był rozwijany przez firmę Android Inc. (kupioną później przez Google), następnie przeszedł pod skrzydła Open Handset Alliance. (Źródło: Wikipedia.org)

Microsoft Windows (ang. windows - okna, IPA: ) – rodzina systemów operacyjnych wyprodukowanych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone. (Źródło: Wikipedia.org)

iOS – system operacyjny Apple Inc. dla urządzeń mobilnych iPhone, iPod touch oraz iPad. Obecna nazwa funkcjonuje od 7 czerwca 2010, wcześniej system był znany jako iPhone OS. System ten bazuje na systemie operacyjnym Mac OS X 10.5 i tym samym jądrze Darwin. (Źródło: Wikipedia.org)
Wykres: System operacyjny - Przesyłki urządzeń na świecie - 2014


Na poniższym wykresie widać, udziały w rynku (sprzedaje) z głównych systemów operacyjnych. W roku 2014 - jak je przewidzieć.

System operacyjny - Przesyłki urządzeń na świecie: 2014

Android: 1.07 (miliardy)

Windows: 397.533 (miliony)

iOS/MacOS: 359.483 (miliony)

RIM: 27.15 (miliony)

Inne: 702.786 (miliony)


Poleć ten wykres z przyjaciółmi:      
    
    
Wstaw ten wykres na swojej stronie internetowej: Link do tego wykresu:
Wystarczy skopiować kod (CTRL + C) i wklej (CTRL + V) na swojej stronie internetowej.

Główne źródła danych: Gartner, 2013. Czytaj więcej na temat źródeł danych.

 

WikiFigures to projekt Bispiral, s.r.o. Zawartość jest na licencji, w zależności od źródła informacji. Korzystając z wykresów z WikiFigures na swojej stronie internetowej, można zazwyczaj używać tej licencji: CC BY 3.0. Zawsze z podaniem źródła danych i link do odpowiedniej strony WikiFigures z wykresu. | Przeczytaj informacje na temat bibliotek JavaScript, które zostały wykorzystane do tworzenia wykresów na WikiFigures. | Wydawnictwo: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady tej strony i polityką prywatności